Tesisler için Spor ve Fitness Aletleri Seçimi Nasıl Olmalı?

Gelişen ve pratikleşen spor endüstrisinde, fitness merkezinizin tasarımı, onu kullanan insanlar üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Daha fazla okul, site kompleksleri, kulüpler ve fitness merkezleri inşa edilirken spor ve fitness aletleri üzerindeki küçük detaylar müşterilerinizi muhafaza etmek ve büyütmek için gittikçe daha fazla önem kazanıyor.

Spor ve Fitness Aletleri için Uzman Önerileri

Spor ve fitness merkezinizden en yüksek değeri almak için, konuklarınızın bekleyeceği spor ve fitness aletleri türünü sunmalı, aynı zamanda tüm fitness seviyeleri ve ilgi alanları için yeterli çeşitliliği de sağlamalısınız. Spor sektörü uzmanları, araştırma ve deneyimlerine dayanarak spor aletleri tercihinde şu yönergeleri öneriyor:

  • % 60 kardiyo makineleri (koşu bandı, eliptik, uyarlamalı hareket eğitmenleri (AMT’ler) ve bisikletler)
  • % 20 kuvvet makineleri (dambıl, çift egzersiz makinesi ve fonksiyonel fitness makineleri) ve
  • % 20 çekirdek aktivite ekipmanı (stabilite topları, sağlık topları, süspansiyon kayışları ve mat).

Kurmayı planladığınız tesisiniz için spor ve fitness aletleri satın almak acele verilecek bir karar olmamalıdır. Araştırmalarınızı geniş tutarak tesisiniz için en gerekli ve en işlevsel spor ekipmanları tercihinde bulunmalısınız. Karar vermekte zorlanırsanız esjim.com adresinden profesyonel destek alabilirsiniz.