Kemik Suyu Nedir ve Neden İçilir?

Kemik Suyu Nedir ve Neden İçilir?

Kültürlerin çoğunda yüzyıllardır yapılan kemik suyu, atalarımızın hayvanın her parçasını kullanmaları için ortaya çıkmış bir yoldur. Et için kullanılmayan hayvanın her kısmı (kemikler, kemik iliği, bağlar, tendonlar ve hatta deri veya ayaklar) lezzetle dolu besin yoğun bir et suyu oluşturmak için kaynatılıp uzun bir süre pişirilir.

Kemik Suyu ve Muhteşem Faydaları

Kemik suyu adı, cadılar tarafından kazanlarda yapılan bir iksir gibi geliyor, ama faydaları çok daha az korkutucu. Kaynatma, prolin, glisin, glutamin ve kollajen gibi besin maddelerinin tüm bu hayvan parçalarından salınmasına neden olur. Ayrıca, vücudunuzun emmesi için kolay olan şekillerde kalsiyum, magnezyum ve sülfür gibi besinler sağlarlar.

Kemik suyu, bağırsak problemlerini tedavi etmek, gıda intoleranslarını aşmak, kemik, kas, saç, deri ve eklem sağlığını iyileştirmek ve de bağışıklık sistemini güçlendirmek için kullanabileceğiniz en önemli gıdaların bileşenlerini ihtiva eder. Kemik yapısındaki amino asitler, bağırsakları iyileştirmek ve sağlıklı probiyotiklerin gelişimini desteklemek için çalışır ve kolayca sindirilebilir.

Kemik et suyunun çocuklar ve yetişkinler için birçok harika faydası vardır, ancak bu herkes için zorunlu değildir. Herhangi bir diyet, beslenme veya yaşam tarzı değişikliğinde olduğu gibi, sizin için iyi olup olmayacağı konusunda doktorunuzla konuşmak her zaman en iyisidir.